Seriály

Broadchurch [s01 -> s03]

objevil jsem to čirou náhodou. Viděl jsem v tou určitou podobnost se sérií True Detective. První co zaujme, je neamerická anglická angličtina, s hromadou Bloody hell, a God sake hlášek. Naprosto dokonalé charaktery 2 hlavních detektivů a jejich vzájemná chemie :-) Zápletka jako taková je taky OK. Jsou toho 3 série každá po 8 dílech. Všechny 3 řady jsem viděl snad během 10ti dnů..., pustil jsem si třeba "jen jeden díl", a dal tři. První sérii bych dal max hodnocení, ale průměrně pokud hodnotím všechny 3 dohromady, tak takto.
vloženo: 05/2017

13 Reasons Why

dostal jsem tip - téma zaujalo a tak jsem tomu dal šanci. I když teenageři a jejich myšlení jde mimo mě, snažil jsem se empaticky s hlavní hrdinkou soucítit, nebo ji spíš pochopit. Nepodařilo se. Několikrát jsem se přistihl otrávený z jejího chování typu, "žádala jsem toto, ale doufala jsem ze to nebude brát v potaz a zareaguje proti tomu co jsem žádala" - a toto jsou myšlenky které jsou mně cizí. Její hlavně hrdinský protějšek - chlapecký hrdina byl mnohdy taky na facku. Ale abych nekritizoval, všech 13 dílů jsem dal (i díky okolnostem) ve 3 reálných dnech - takže nudit jsem se nenudil. Za netradiční téma dávám palec nahoru. Další řada? Prej snad možná má být. Já jsem proti, není totiž o čem.
vloženo: 05/2017

The Last Kingdom [s02]

stejná atmosféra jako v první sérii. Tak trochu pohádkové, bez obav jak to všechno dopadne. Na první, druhý i třetí pohled je patrný mnohem menší rozpočet než mají třeba The Vikings a i tak je k tomu nutné přistupovat. 8 dílů uběhlo jak voda.
vloženo: 04/2017

Westworld

Po prvním dílu z toho na mě sálala originalita. Říkal sem si, dobrý námět - velký potenciál. Končím po pátém dílu, nedodívano!
 • originalita, hezká výprava, masky, kostýmy
 • Ed Harris, Anthony Hopkins
 • rozplizlost a uměle stavěná tajemnost, která mě nepřesvědčíla, že bych měl prahnout po dalším dílu a po vyustění toho jak to všechno vlastně je
Jo, postav není moc, jejich motivace jsou víceméně jasná, orientace v tom všem je dobrá. A ani jsem se v tom nesnažil hledat nelogické věci - ve sci-fi je navíc všechno možné, že jo. Stejně jako u Frequency, tady teda už snad třetí díl na mě působil tak nějak "hmm", pátý to měl rozseknout, a jelikož pokračoval v kolejích, tak opět jsem se utvrdil v tom, že mně další díly nezajímají, co kdo kdy kde, nezajímá mně ani jak to dopadne...
vloženo: 11/2016

Frequency

Jak už jsem psával u filmů, časové posuny a věci kolem toho - to je moje. Takže to, jestli zkusím tento seriál nebo ne - to nebylo na dlouhé rozmýšlení.
Hodnocení za epizody 1 až 5, nedodíváno!
 • hrátky s časem, akce v minulosti ovlivní budoucnost
 • hlavní hrdinka nesympatická (subjektivní pocit)
 • časové srandy se aplikují jen někdy, postupem dílů se na to zapomnělo?
Začínal jsem s tím, že to má 4 epizody, špatně jsem hledal. Tudíž pilotní díl mně nějak i seděl k tomu, že jsme ve 25%, a byl jsem napnutý na díl číslo dva. Každý další díl mě to zajímalo míň a míň, až po pátém díle jsem usoudil, že konec vidět nepotřebuju.
Na můj vkus, autoři aplikují butterfly efekt jen tehdy, když se jim to hodí a nejsou s tím moc důslední. Škoda.
vloženo: 11/2016

Game of Thrones [s06]

Těžko srovnávat to, jestli byla lepší 4., 5. nebo teď tato 6. série. Jisté je to, že neztratila tempo, napětí a úroveň těšení se neklesla. Nic víc rozepisovat netřeba.
 • čekat na další díly rok?

vloženo: 06/2016

Vikings [s01 -> s04]

První 3 řady jsem viděl zpětně, najednou, během cca jednoho týdne v listopadu 2015. V té době jsem věděl jsem věděl že na jaře bude 4. řada, tak jsem s hodnocením počkal až na její konec. Prozatím poslední sérii jsem sledoval už klasicky díl za dílem...
 • výborná atmosféra
 • charismaticky hlavní hrdina
 • tématika, doba, charaktery, hudba...
 • hmhm nevíííím
Seriál o vikinzích v takovém rozsahu? Nevím o žádném jiném. Nejsem teda expert na historii ani na vikingy, tak nedokážu posoudit autentičnost některých těch rituálů, oblečení a já nevím čeho všeho. Na mně jako laika to působilo celé více než věrohodně.
Neztrácelo to tempo - i 4. řada měla zatím svoje kouzlo. Píšu zatím, protože několik dílů zůstalo na podzim... a budou skvělé, nepochybuju o tom, časový skok, generační výměna..., přesně toto mělo přijít. Doporučuju každému koho ta doba trochu zajímá a nějakým zázrakem ho tento seriál minul.
vloženo: 04/2016